Slovan jistě kráčí za obhajobou titulu

Hokejisté Slovanu Bratislava jsou jen krůček od obhajoby titulu. Ve třetím finále slovenské extraligy porazili HC Košice po dvojnásobném prodloužení 4:3 a v sérii vedou 3:0 na zápasy. Rozhodnutí může padnout v úterý v Košicích.

Miroslav Škovira z Košic (vlevo) atakuje brankáře Slovanu Bratislava Pavola Rybára.

Slovan poslal do vedení již ve třetí minutě český obránce Daniel Seman. Domácí o čtyři minuty později odpověděli gólem Kováče a v úvodu druhé třetiny využili dvou chyb v defenzívě šampiónů. V rozmezí dvou minut utekly Košice na dvoubrankový rozdíl trefami Škoviry a Kövéra.

Slovan vrátily do hry dvě následující přesilové hry. V 34. minutě Kapuš snížil na 2:3 dorážkou nad ležícího brankáře Šimonoviče. V závěrečné třetině střelou zdálky srovnal kapitán týmu ze slovenské metropole Cíger a šlo se do prodloužení.

V prvním nedokázal ani jeden ze soupeřů vstřelit 'zlatý' gól. Až v sedmé minutě druhého prodloužení se po chybě v košické obraně uvolnil Pavličko a střelou mezi betony brankáře Šimonoviče rozhodl o vítězství Slovanu. "Bylo to drama. V prodloužení záleží na štěstí, a to se přiklonilo na stranu soupeře," mínil Róbert Spišák, trenér Košic. "Prodloužení jsme sehráli lépe, měli jsme více šancí a vyhráli zaslouženě," kontroval Július Šupler, šéf hostující střídačky.

Slovensko - 3. zápas finále
HC Košice - Slovan Bratislava 3:4 po druhém prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Branky: 7. Kováč, 21. Škovira, 23. Kövér - 3. Seman, 34. Kapuš, 47. Cíger, 87. Pavličko. Rozhodčí: D. Konc - Lokšík a Novák. Vyloučení: 6:8, navíc Rataj (Slovan) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2000. Stav série: 0:3.

Hamr na zlato nedosáhl

Hokejisté Frölundy získali titul ve švédské lize. Rozhodli o tom ve čtvrtém zápasu finálové série, v němž porazili Färjestad po více než čtyřech hodinách ve třetím prodloužení 4:3. Sérii vyhráli 4:0. Dres Färjestadu obléká český obránce Radek Hamr.

Švédsko - 4. zápas finále
Frölunda - Färjestad 4:3 v prodloužení. Konečný stav série: 4:0.

Omsk ztrácí v sérii o 3. místo

Hokejisté Omsku, které vede dvojice českých trenérů Ivan Hlinka a Radim Rulík a jehož barvy hájí i trojice českých hráčů Pavel Patera, Tomáš Vlasák a Martin Procházka, prohráli v prvním utkání série o 3. místo v ruské lize s Togliatti 1:4.

Série se hraje na dva zápasy, jejichž výsledky se sčítají.