Rubriky:

Sázení

Cipollini na Giru podruhé blízko rekordu

14. května 2003 19:11 - CATANIA

Už podruhé dělily italského cyklistu Maria Cipolliniho jen centimetry od rekordního 41. etapového vítězství na Giro d'Italia. V páté etapě ho odsunul v těsném finiši stejně jako v úvodní části závodu na druhé místo jeho krajan Alessandro Petacchi, který si pojistil růžový trikot vedoucího jezdce průběžné klasifikace.

 

ČTK

Třetí dojel do cíle v Catanii po 180 kilometrech Rakušan Bernhard Eisel, který vystoupil na třetí stupínek i v úterý. O úspěch v závěrečném spurtu usiloval také české jezdec Ján Svorada, ale na nejlepší nestačil a obsadil sedmé místo. Petacchi zvýšil díky bonifikaci svůj náskok v celkovém pořadím před druhým Italem Stefanem Garzellim na 49 sekund.

O jediný únik v jinak poklidné etapě se postarali Kolumbijec Fredy Gonzalez a Španěl Ignacio Gutierrez, kteří ujeli z pelotonu 70 kilometrů před cílem. Jejich náskok vzrostl až na tři minuty, ale v závěru je soupeři bez problémů dostihli.

Petacchi odrazil útok mistra světa

V posledních kilometrech začali v čele pelotonu pracovat především jezdci stáje Domina Vacanze, aby připravili Cipollinimu pozici pro spurt. Úřadující mistr světa měl v cílové rovince ideální postavení, jel v závěsu za Petacchim, ale ten jeho útok odrazil.

"Nejsem zrovna v nejlepší kondici a Petacchi je hodně silný. V posledních metrech jsem navíc najel na díru, což mě nejspíš stálo vítězství. Úspěch by mi hodně psychicky pomohl," stýskal si Cipollini, populární Super Mario. Petacchi prý snil o tom, že vyhraje etapu v růžovém trikotu. "Porazil jsem mistra světa. Jsem ve skvělé formě," pochvaloval si.

V ulicích sicilského města, do kterého se cyklisté přiřítili v klesání rychlostí až 90 km/h, několik jezdců během manévrování upadlo. "Konec byl ďábelský," přiznal Svorada, který zvládl i těžké stoupání v polovině etapy. "Ve spurtu to mohlo být i lepší, ale aspoň jsem nespadl," dodal český závodník.

Ve čtvrtek mají účastníci Gira volný den, během kterého je čeká stěhování na sever Itálie.

Výsledky 5. etapy (176 km)
1. Petacchi (It.) 4:54:43 hod.
2. Cipollini (It.)
3. Eisel (Rak.)
4. Moreni (It.)
5. McEwen (Austr.)
6. Brown (Austr.)
7. Svorada (ČR)
8. Pieri (It.)
9. Balducci (It.)
10. Duma (Ukr.)
Průběžné pořadí
1. Petacchi 22:31:44
2. Garzelli -49
3. Casagrande -59
4. Pellizotti (It.) -1:04
5. Simoni (It.)
6. Lunghi (It.) -1:11
7. Hamburger (Dán.)
8. Noe (It.)
9. Sabaliauskas (Lit.)
10. Scarponi (It.)
...
114. Svorada -20:36

ČTK

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení