Rubriky:

Sázení

Živě

Gambrinus liga očima Michala Bílka

11. března 2006 13:31

Nepříznivé počasí znovu zkrátilo víkendové kolo nejvyšší české fotbalové ligy. Místo osmi se odehraje jen šest zápasů, které pro Eurotip.cz okomentoval trenér Blšan Michal Bílek.

 

čtk

Lídr tabulky z Liberce se pokusí v zápase s Ostravou získat první jarní body. Podle Michala Bílka by se mu to mělo konečně povést. "Liberec udělal dva velmi dobrý výsledky venku, doma teď na jaře remizoval s Jihlavou a už nebude chtít dopustit, aby před domácími fanoušky ztratil body. Tady to vidím, že domácí potvrdí roli favorita a vyhrajou. Navíc vidí, že kluby, který jim dýchají na paty, hrajou nepřesvědčivě, nemají dobrý výsledky, takže motivace Liberce je teď obrovská," tipuje výhru Severočechů Michal Bílek.

Michala Bílka si pamatují především sparťanští fanoušci. Fotbalista roku 1989 získal na Letné několik titulů, vyzkoušel si i zahraniční angažmá. V současnosti trénuje fotbalisty Blšan, které se nyní pokouší dostat ze sestupových vod.
Souboj dvou týmů ze spodku tabulky uvidí diváci utkání Most - Jihlava. "Jihlava hraje dobře. Já jsem je viděl, když hráli s Brnem a sehráli velmi dobrý utkání. Mají velmi dobrýho hráče, Vladyku. Ten jim dělá hru a je ústřední postavou celýho mužstva, takže hodně záleží na tom, v jaký je pohodě a jakou má formu. Most udělal dva dobrý výsledky, bohužel vyhrál u nás, myslím, že to pro ně bylo trochu šťastný utkání. Já to vidím na remízu, kterou bych si i přál, protože obě mužstva jsou pořád ještě u nás," věří v dělbu bodů kouč Blšan.

Tu by si pochopitelně přál i v utkání Brno - Blšany, ve kterém se svůj tým - i vinou dvou odložených zápasů - pokusí dovést k prvním jarním bodům. "U nás ty změny byly obrovský. Odešlo jedenáct hráčů, deset jich přišlo. Myslím, že mužstvo jsme dali dobře dohromady, hned v prvním utkání jsme potvrdili, že sílu má. Bohužel ale, jak jsem už řekl, nebyl to pro nás nejšťastnější zápas. My už si nemůžeme dovolit žádný ztráty, věřím, že v Brně uděláme bod," tipuje další remízu Michal Bílek.

Stejně jako Liberec, i druhý severočeský tým by měl podle blšanského trenéra o víkendu získat tři body. V utkání Plzeň - Teplice proto Michal Bílek tipuje dvojku: "Plzeň na začátku prohrála doma s Jabloncem, Teplice teď taky jen remizovaly, takže ani jedno mužstvo nemá přesvědčivý výsledky. Plzeň bude chtít vyhrát, ale přeci jenom si myslím, že Teplice se dají dohromady. U nich je motivace taky obrovská, chtějí se dotáhnout na čelo tabulky a myslím si, že teď naplno zabodujou," věří hostům Bílek.

Jedním z černých koňů boje o přední příčky by mohla být Mladá Boleslav, která doma přivítá Olomouc. "Mladá Boleslav útočí zezadu, má velmi dobrý výsledky, navíc má ještě dvě utkání k dobru, takže se na špičku klidně může dotáhnout. Olomouc teď vyhrála doma, ale myslím si, že Mladá Boleslav vyhraje," předpovídá jedničku kouč Blšan.

Stejně jako v několika dalších utkáních, i v zápase Sparta - Slovácko by podle něj měla zvítězit motivace. Letenští na jaře ještě nevyhráli, v pondělní dohrávce by prý ale konečně měli získat tři body. "Sparta ještě nešla do vítězství, teď si nemůže dovolit nic jinýho, než vyhrát. Tam těch změn bylo taky hodně, pořád se dávají dohromady, ale už si nemůžou dovolit doma ztrácet body. Nebude to ale pro ni jednoduchý, Slovácko, i když teď dvakrát prohrálo, v obou utkáních hrálo dobře. Slovácko kvalitu má, určitě to nedá zadarmo, ale myslím, že Sparta vyhraje," uzavírá Michal Bílek.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení