Rubriky:

Sázení

Strakova Plzeň přivítá lídra ligy

17. dubna 2006 12:39

Premíéra na trenérské lavičce v Plzni dnes čeká nového kouče Západočechů Františka Straku. Nemohl si k tomu ovšem vybrat horšího soupeře; jeho tým přivítá lídra tabulky z Liberce.

Strakův úkol je jasný: zachránit Viktorii v první lize. Trenérská výměna přišla poté, co Plzeň nedokázala vyhrát ani jedno z jarních utkání. Poslední kapkou byla prohra 0:2 na hřišti Příbrami; po sérii neúspěchů se nyní Viktoria ocitla na třináctém místě, pouhé dva body před poslední Jihlavou. Do konce sezony jim zbývá odehrát šest zápasů a začít sbírat body chtějí už dnes. "Není se čeho bát. Liberec nás třeba může podcenit, může se stát řada dalších věcí, které ovlivní výsledek. Hlavně se nesmíme vzdávat předem," prohlásil věčně optimistický kouč. Podle některých hráčů už se jeho přítomnost projevila na náladě v týmu. "Příchod trenéra Straky je pro mužstvo novým impulsem," řekl domácí záložník Limberský, který se vrací do týmu po odpykání trestu. "Nový kouč na mě působí pozitivně, je to autorita, která umí vyburcovat a motivovat mužstvo," dodal.

Otázkou je, jestli to bude stačit na Liberec, který dnes požene vidina titulu. Před týdnem uhráli v důležitém utkání bod proti Teplicím a udrželi tak náskok před tehdy druhým týmem ligy, ačkoli sahali i po třech bodech. Severočeši mají nyní pětibodový náskok na Mladou Boleslav a dnešní zápas k dobru a vědí, že o titul už se mohou připravit jen oni sami. ""Vypadá to skvěle, ale nesmíme to zakřiknout. Dobře si pamatuju, co se stalo před čtyřmi lety," nejásá ještě Tomáš Janů, jehož tým se tehdy sesypal a první skončil díky přispění soupeřů. Liberci se sice na jaře daří, se svými dvěma posledními výkony na hřištích soupeřů ale spokojen být nemůže - před měsícem remizoval v Blšanech 0:0 a před dvěma týdny mu Olomouc připravila první jarní prohru.

Přestože má podle okřídleného rčení nové koště dobře mést, věří dnes bookmakeři spíše Liberci, na který vypsali kurs 1.75. Věříte, že svěřenci svérázného trenéra dnes uhrají důležité body? Pak si vsaďte neprohru Plzně v kursu 1.55 nebo rovnou jejich vítězství s kursem 3.40.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení