Rubriky:

Sázení

San Siro uvidí souboj gigantů

18. dubna 2006 11:13

Bez útočníka Inzaghiho přivítá AC Milán španělskou Barcelonu v prvním utkání semifinále Ligy mistrů. I tak je podle trenéra hostů Rijkaarda dnes domácí tým favoritem.

Ztráta Inzaghiho je pro domácího trenéra Ancelottiho určitě nepříjemná. Italský střelec, který onemocněl v nejnevhodnější okamžik, byl jedním z příčin úspěchů AC v letošní Lize mistrů. V uplynulých pěti zápasech dal čtyři góly a s Andrejem Ševčenkem, který vévodí statistikám neslavnější evropské soutěže s defíti trefami, vytvořil jeden z nejobávanějších útoků. Dnes na jeho místo nastoupí Gilardino; ten na první trefu v Lize mistrů čeká, přestože v Sérii A vstřelil už 16 gólů. I tak je podle trenéra Barcelony Rijkaarda jeho tým outsiderem dnešního zápasu. "Milán je dnes favoritem, stačí se podívat do historie. Už mnohokrát ukázali, jak je těžké je porazit," prohlásil Rijkaard, který sám dres AC oblékal. "Být favoritem ale nic neznamená, musíte to dokázat na hřišti," dodal.

Podle domácího kouče by dnes mohlo rozhodnout, kdo koho přinutí přistoupit na svou hru. "Milán a Barcelona jsou si velmi podobní, mají stejnou mentalitu. Když se takové týmy potkají, klíč k vítězství je vnutit tomu druhému svůj styl hry," prohlásil Ancelotti. Právě zkušenosti, o kterých mluvil Frank Rijkaard, jsou v tomto ohledu největší výhodou domácích. Přes veškerou slávu Barcelony dokázala jen jednou vyhrát nejcennější trofej, zatímco milánským se to povedlo už šestkrát. "Toto je naše třetí semifinále za poslední čtyři roky, takže jsme na podobné zápasy zvyklí," řekl Ancelotti, který proti Lyonu postavil třináct hráčů, kteří už titul v Lize mistrů získali. Oproti tomu Barcelona má v týmu z minulých vítězů jen Deca - a ten dnes navíc nesmí nastoupit. Kvůli zranění nenastoupí ani Henrik Larsson, po dvou zápasech se ale vrací nejlepší fotbalista loňského roku Ronaldinh

Stejně jako podle Rijkaarda, i podle bookmakerů je dnes mírným favoritem domácí Milán, na který vypsali kurs 2.25. Věříte, že dnes Barcelona uhraje alespoň remízu, která by jí dala dobrou výchozí pozici pro odvetu ve Španělsku? Pak si vsaďte nepohru katalánského klubu s kursem 1.52. U Betandwin si ale můžete vsadit na desítky dalších příležitostí a samozřejmostí u tak důležitého zápasu je možnost vsadit si live.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení