Rubriky:

Sázení

Večera: Pokusíme se o bod

19. dubna 2006 14:15

Už potřetí se chystají na svůj souboj fotbalisté Jihlavy a Sparty. První dva zápasy se neodehrály kvůli sněhu a dešti, potřetí už by to všam mělo vyjít. Podaří se dnes v dohrávaném zápase Spartě potvrdit vzrůstající formu, nebo se domácím podaří konečně odpoutat z ligového dna?

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Sparta po zimní přestávce nevykročila do druhé poloviny sezony zrovna šťastně. Grigovi hráči prohráli s Libercem a po nepřesvědčivém výkonu remizovali v Brně. Prohra s Libercem ale byla zatím poslední; od té doby neprohráli osm zápasů v řadě a po dvou posledních vítězstvích nad Slavií a Olomoucí se v tabulce vyšvihli na páté místo se ztrátou deseti bodů na druhou Mladou Boleslav. Jestli ještě pomýšlejí na příčku zajišťující účast v předkole Ligy mistrů, musejí nejen spoléhat na selhání soupeřů, ale především sami získávat maximum bodů. Letenští ovšem mají poslední dobou napilno. "Máme teď hodně nabitý program," řekl trenér pražského klubu Stanislav Griga. "Hrajeme každý týden dva zápasy a hráči už před derby přišli s žádostí o zrušení předzápasového soustředění. Přeci jen by byli více na hotelu než doma. Stejně jsme postupovali i nyní. Do Jihlavy se vydáme až ve středu po krátkém protažení v Praze," vysvětlil, proč se k zápasu vydají až dnes.

Zatímco Sparta už ze sestupu obavy mít nemusí, Jihlavu druhá liga straší neustále. Mužstvo z Vysočiny naposledy vyhrálo na konci listopadu a to bylo také naposledy, kdy jeho hráči vstřelili víc než jeden gól. Střelecká nemohoucnost je na jaře příčinou toho, proč se stále drží v pásmu sestupu; v posledních pěti zápasech dokonce dali jedinou branku. Sama doma ovšem příli gólů nedostává, tři z posledních čtyř zápasů na jejím stadionu skončily 0:0. Podle Grigy se domácí nepoženou dopředu ani dnes. "Jihlava sehrála vyrovnané zápasy na začátku jara, navíc doma ve čtyřech zápasech dostala jen jeden gól. Dá se očekávat, že právě z dobré obrany bude vycházet," řekl kouč Sparty. Domácímu trenérovi Večeřovi navíc dnes budou chybět potrestaní Lovětínský a Vladyka. "I za této nepříznivé situace se pokusíme alespoň o bod, jenž by nám v boji o záchranu nesmírně pomohl," oznámil svůj dnešní cíl Večeřa.

Zlepšující se Sparta je dnes podle bookmakerů favoritem, na hosty si proto můžete vsadit v kursu 1.65. Věříte, že dnes Jihlava doma znovu uhraje alespoň bod? Pak si vsaďte na jejich neprohru v kursu 1.97 nebo na remízu s kursem 3.35.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení