Rossi nejrychlejší v kvalifikaci, Smrž s Hulešem propadli

LE MANS

Čeští zástupci v MS silničních motocyklů Jaroslav Huleš a Jakub Smrž nezvládli první část kvalifikace na Velkou cenu Francie. Prozatím se drží na hranici druhé a třetí desítky, když za vítězem Manuelem Pogiallim zaostali téměř o 3 sekundy. Královskou kubaturu MotoGP ovládl suverénně Valentino Rossi.

Valentino Rossi.

Smrž s hondou figuruje ve dvěstěpadesátkách na průběžné 20. příčce, Huleš na yamaze je o místo za ním. Pokud se ale naplní sobotní předpověď a bude pršet, budou se čeští jezdci v Le Mans posunovat vzhůru jen těžko.

To by znamenalo nedělní start z páté, respektive šesté řady. "Ještě ve volném tréninku jsem jel uvolněně a dosahoval časů kolem desátého místa. Pak už ne. Uděláme několik změn v nastavení geometrie, protože motorka je špatně ovladatelná v průjezdu retardérem," nebyl spokojený mladší z české dvojice Smrž.

Rossi rychlejší o 777 tisícin

Nepřekonatelný byl opět král nejsilnější kubatury a obhájce titulu mistra světa, Ital Valentino Rossi. Na proslaveném okruhu zajížděl od počátku nejrychlejší časy, provizorní pole position vybojoval se svojí hondou v rekordu trati časem o plných 777 tisícin lepším, než jakého dosáhl jeho nejvážnější soupeř Alex Barros z Brazílie na yamaze. I se zraněním ruky zajel třetí čas další Ital Loris Capirossi na ducati.

V nejslabší kubatuře do 125 ccm byl nejrychlejší Andrea Dovizioso z Itálie na hondě.