Rubriky:

Sázení

O Haškově trestu se rozhodne i bez lékařské zprávy

27. května 2003 17:00 - PARDUBICE

Česká asociace in-line hokeje stále nemá k dispozici lékařskou zprávu o zranění Martina Šíly, jehož 18. května v extraligovém utkání napadl a zranil hokejkou legendární gólman Dominik Hašek. Přesto je podle slov svého předsedy Ladislava Kopce rozhodnuta nejspíše v průběhu příštího týdne kauzu uzavřít.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Nebudeme vycházet pouze ze zápisu o utkání. Máme k dispozici řadu stanovisek, všechna v podstatě stejná," pravil šéf asociace. Na připomínku o tom, že oba kluby mají na celou věc zcela odlišný pohled, reagoval slovy: "Tak to se snad dalo čekat, ne?"

"Nebudeme ho prosit"

Kopec bude současně předsedat i disciplinární komisi, jež by se měla sejít s největší pravděpodobností buď ve středu 4. června, nebo o dva dny později. Chybějící lékařská zpráva, kterou měl Šíla asociaci do dneška poskytnout, údajně není překážkou, aby byl vynesen konečný verdikt. Haškovi hrozí stop od tří do osmnácti měsíců, případně doživotní zastavení činnosti.

"Martin (Šíla) nám lékařskou zprávu zatím nedodal, tak prostě rozhodneme i bez ní. Svědectví máme dost. Přece ho nebudu prosit," vysvětlil Kopec. Podle něho je nezpochybnitelné, že hráč byl zraněn. "Proto byl přece v nemocnici a také v pracovní neschopnosti. Ovšem spekulovat o tom, proč nám lékařskou zprávu neposkytl, ačkoli to slíbil, naprosto nehodlám," dodal.

Hráč SK IHC Pardubice utrpěl po Haškově ataku zhmožděniny ramena a páteře, měl také uštípnuté dva přední zuby. Musel být hospitalizován na neurologii, ale po dvou dnech byl propuštěn do domácího ošetření a v pondělí ukončil pracovní neschopnost. Olympijský vítěz z Nagana soupeře navštívil jak v pardubické nemocnici, tak doma; oba si prý ale i nadále stojí za svým odlišným názorem na průběh incidentu.

Kauza Hašek
ZKRAT Rozzuřený Dominátor zmlátil soupeře
IN-LINE Hašek si dlouho nezahraje
KOMENTÁŘ Hrdinovo selhání
POLICIE Dominátora asi neobviní

Co se stalo?

Konflikt se odehrál zhruba v 16. minutě zápasu pardubických celků SK IHC a Bonfire Střída. Hašek podle svědků srazil protihráče krosčekem zezadu, sedl si na něj a hokejkou jej několikrát udeřil za krk na krční páteř. Když se ho ostatní hráči snažili od Šíly odtrhnout, ohrožoval prý hokejkou i je. Podle jiných svědků nešlo o brutální útok. Hašek uvedl, že celé situaci předcházel soupeřův úmyslný faul.

Případem se od počátku zabývá také policie, která šetří, zda se Hašek útokem na Šílu nedopustil trestného činu ublížení na zdraví. Žádné obvinění však zatím nepadlo a podle mluvčí Dany Dolanové se zatím nedá odhadnout, kdy policie případ uzavře.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení