Spraví si Berdych chuť po Bastadu?

18. července 2006 12:27

Rozehraný Američan Armando čeká ve druhém kole turnaje ve Stuttgartu na Tomáše Berdycha. Přejde český tenista přes kvalifikanta do dalších bojů na turnaji s půlmilionovou dotací?

Berdych by měl do Stuttgartu přijet plný sil, v posledních dnech měl totiž dost času na odpočinek. Hráč, který na začátku června vzdal poprvé ve své dospělé kariéře zápas kvůli zranění, měl ještě napilno v německém Halle. Tam postoupil až do finále, kde nestačil na světovou jedničku Rogera Federera. Se stejným hráčem vypadl i ve čtvrtém kole Wimbledonu, takže před návratem na antuku mohl týden odpočívat. A další týden potom "získal" poté, co ve švédském Bastadu skončil hned v prvním kole poté, co ho vyřadil Španěl Almagro.

Na Mercedes Cupu měl Berdych navíc jako nasazená dvojka v prvním kole volný los. Jeho dnešní soupeř, Hugo Armando ze Spojených států, si tu už zdejší kurty stihl vyzkoušet. Jeden z mála Američanů, kteří většinu svých zápasů odehraje na antuce, se totiž musel prokousat kvalifikací. Zatímco na třech předešlých turnajích, v Luganu, Wimbledonu a Gstaadu, se mu to nepodařilo, ve Stuttgartu to konečně dokázal. Přes Španěla Martineze a Itala Cipollu se bez větších problémů dostal do hlavní soutěže; tam si v prvním kole znovu bez ztráty setu poradil s domácím Dieterem Kindlmannem, kterého porazil 6-4 6-3.

I přes tři Armandovy výhry v řadě je v souboji hráčů, kteří se na kurtu zatím nikdy nepotkali, jasným favoritem Berdych; společnost Betandwin vypsala na jeho vítězství kurs 1.07. Věříte, že Armandovi kvalikace pomohla se chytit a že dnes může Berdycha porazit? Potom si vsaďte na Američana, kurs je 5.65.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení