Rubriky:

Sázení

Klub považuje Haškův trest za tvrdý a odvolá se

6. června 2003 12:09 - PRAHA

Za absolutně nepřiměřený trest, poplatný mediální kampani, považuje roční zákaz činnosti v in-line hokeji Dominik Hašek v oficiálním stanovisku k disciplinárnímu postihu za faul na protihráče Martina Šílu. Ve vyšetřování incidentu zároveň pokračuje policie. Ta dosud neučinila žádný závěr, čeká totiž na vyjádření znalce z oboru lékařství.

 

PRÁVO

O tom, zda on sám využije možnosti odvolání, se sice nezmínil, ale rozhodně to za něj udělá pardubický klub Bonfire Střída, jak vyplývá z reakce šéfa klubu Martina Střídy a trenéra Zdeňka Hanáka.

"Po obdržení oficiálního rozhodnutí se okamžitě odvoláme. Výše trestu nám připadá nepřiměřeně vysoká tomu, co se ve skutečnosti na ploše stalo a proto budeme usilovat o revizi, uvedli Střída a Hanák v dopise médiím.

Disciplinární komise České asociace inline hokeje ve středu potrestala olympijského vítěze z Nagana a držitele Stanleyova poháru zákazem činnosti na 12 měsíců nepodmíněně a zároveň mu udělila pokutu dva tisíce korun (jde o amatérský sport, v němž je tento finanční postih v maximální výši).

Kauza Hašek
ZKRAT Rozzuřený Dominátor zmlátil soupeře
IN-LINE Hašek asi nadlouho skončil
POLICIE Zatím žádné obvinění
KOMENTÁŘ Hrdinovo selhání
VIDEO Policie marně shání záznam
VYŠETŘOVÁNÍ Police Dominátora zřejmě neobviní
DOMINÁTOR SE ZLOBÍ "Každý jiný už by hrál!"
TREST Stop na rok a maximální pokuta

Oba představitelé klubu, za který Hašek ve svém volnu nastupuje, se domnívají "že komise neprofesionálně podlehla tlaku médií, čímž poškodila náš klub a také jméno Dominika Haška. Jsme pevně přesvědčeni, že kdyby se jednalo o jakéhokoli jiného hráče, nebyl by takto postižen," stojí v prohlášení klubu Bonfire Střída.

Šéf disciplinární komise in-line hokeje Ladislav Kopec připustil, že přes veškerou snahu se nepodařilo získat videozáznam utkání, který podle zjištění Práva byl jen soukromou amatérskou nahrávku zachycující inicident pouze okrajově. Kopec potvrdil i fakt, že třináct dní po zranění už postižený Šíla nastoupil v dresu IHC Pardubice k utkání.

Policie stále vyšetřuje

Incidentem se dále zabývá policie. Šetří, zda se Hašek nedopustil trestného činu ublížení na zdraví. Po téměř třech týdnech zatím nedospěla k žádnému závěru. Policie stále čeká na posudek znalce z oboru lékařství. Ten by měl odpovědět nejen na otázku, jak závažná zranění Martin Šíla po Haškově ataku utrpěl, ale současně objasnit, jak k nim napadený přišel. "Nedokážu říci, kdy jej dostaneme. Předpokládám, že to bude v nejbližších dnech," řekla mluvčí pardubické policie Dana Dolanová.

Martin Kézr, ČTK

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení