Rubriky:

Sázení

Mladá Boleslav jede k odvetě do Osla

2. srpna 2006 15:26

Lepší začátek nové sezony si Mladá Boleslav mohla jen těžko přát. Hráči trenéra Uhrina zvládli první utkání sezony proti Olomouci a hlavně zvítězili při své evropské premiéře. Norskou Valerengu porazili v předkole Ligy mistrů 3:1; povede si jim dnešní odveta v Oslu?

Mladoboleslavští se před týdnem zakousli do soupeře hned od začátku a z momentu překvapení dokázali vytěžit tři góly. Pecka a Matějovský zařídili vedení 3:0 už ve dvacáté minutě a zdálo se, že Norové odjedou s debaklem. Po přestávce se ale hosté vzpamatovali a díky Gashiho přesné trefě se udrželi ve hře o postup. "Chtěli jsme na soupeře vlítnout a to se povedlo," řekl po zápase Uhrin. "S vítězstvím jsem spokojen, ale mrzí mě, že jsme dostali gól," dodal. O tři dny později čekalo Středočechy úvodní utkání Gambrinus ligy; i to zvládli, tentokrát ale udeřili v závěru a zvítězili 2:1. Ve dnešním zápase se Uhrin bojí toho, že Valerenga jeho tým zaskočí tak, jak se to Mladé Boleslavi podařilo před týdnem. "Velkého tlaku ze začátku zápasu se obáváme," připustil kouč Uhrin. "Oni budou chtít dát co nejdřív gól, nebezpeční jsou hlavně při standardních situacích. My se musíme snažit o naši aktivní hru a držet míč co nejdál od naší šestnáctky," řekl pro idnes.cz trenér, který dnes zřejmě postaví stejnou jedenáctku jako v úvodním souboji.

Výhodou pro český tým je situace situace, ve které se nachází jeho soupeř. Úřadující mistr prožívá nepovedenou sezonu; s 19 body je uprostřed tabulky, nebezpečně blízko pásma sestupu. Svou špatnou formu potvrdil i posledními dvěma zápasy. Před dvěma týdny prohrála Valerenga na svém stadionu 1:2 s Lyn a v generálce na dnešní zápas dopadla - přinejmenším z psychologického hlediska - ještě hůř; na půdě Odd Grenland vedl tým z Osla už 2:0 díky přesným trefám Waehlera a veterána Floa, domácí ale dokázali nepříznivý stav zvrátit a ještě zvítězit 3:2.

Domácí prostředí by podle bookmakerů mohlo dnes rozhodnout. Zatímco před týdnem byla favoritem Mladá Boleslav, v Norsku věří společnost Bwin víc Valerenze, na kterou vypsala kurs 1.75. Věříte, že Mladá Boleslav potvrdí svou formu a zvítězí i dnes? Potom si vsaďte na neprohru Uhrinových svěřenců, kurs je 1.82. A pokud jste se ještě nerozhodli, počkejte si do úvodního hvizdu a potom začněte sázet live.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení