Rubriky:

Sázení

Baník doma přivítá Zlín

21. října 2006 10:55

Dva týmy, které letos zatím rozhodně nemohou být spokojeny se svými výkony, se dnes utkají v Ostravě. Domácí Baník čeká na výhru už pět zápasů; dnes má slušnou šanci na tři body, na Bazaly totiž zavítá trápící se Zlín.

Dnešní zápas je prvním ze dvou, které obě mužstva spolu svedou během pěti dnů. Ve středu se totiž utkají ve Zlíně znovu, tentokrát v Poháru ČMFS. Na pohárový zápas ale ani Ostrava, ani Zlín příliš nemyslí. Důležitější je pro ně totiž bodovat v lize, kde se jim poslední dobou vůbec nedaří. Domácí Baník je letos ukázkovým dokladem známé věty "jednou jsi dole, jednou nahoře". Po dvou úvodních prohrách se Slavií a Libercem se hráči trenéra Večeři a porazili Olomouc, Slovácko a Kladno celkovým skóre 10:3. V ten moment vedli Gambrinus ligu ve vstřelených gólech a zdálo se, že tak zahájili své tažení na přední příčky tabulky. V ten moment ale přišel útlum. Dva týdny po výhře nad Kladnem prohrál Baník nešťastně v Brně, poté doma jen remizoval s Plzní 1:1, venku znovu prohrál, tentokrát s Mostem, na konci září znovu ztratil domácí body po remíze 1:1 s Příbramí a v posledním kole si s Ostravou bez větších problémů poradila Sparta, která na Letné zvítězila 3:0. "Pořád dokola strašně chybujeme v obraně," prohlásil po utkání trenér Karel Večeřa. "Branky soupeřům nabízíme, ať už to bylo doma s Příbramí, které jsme nahráli na gól, nebo v neděli se Spartou," dodal trenér týmu, který letos pokaždé inkasoval. Po sérii neúspěchů se Baník propadl na jedenácté místo, odkud se dnes bude chtít vyšvihnout nahoru; v tom jí dnes nepomůže zraněný Rajtoral, na hřišti by se už ale měl objevit uzdravený Tomašák.

Pokud chce Ostrava doma bodovat, těžko si může přát lepšího soupeře, než je Zlín. Síla Valachů bývá tradičně na jejich stadionu; venku se jim vůbec nedaří - tři body si na stadionu soupeře nepřipsali už ve 27 zápasech v řadě. Hráči trenéra Uličného jsou dokonce jediným týmem, který venku ještě nevstřelil gól. Jediný bod tak uhráli na Kladně po bezbrankové remíze, v Brně, na Spartě a v Mladé Boleslavi pokaždé prohráli. A protože se jim v této sezoně příliš nedaří ani na domácím stadionu - v posledním kole zde prohráli s Teplicemi 1:4 - není divu, že jsou v tabulce třináctí, pouhé tři body před posledním Slováckem. Dosavadní výsledky vedly trenéra Petra Uličného k tomu, že nabídl svoji rezignaci. "Naše situace není dobrá. Čeká nás tuhý boj o záchranu. Cítil jsem, že musím dát mužstvu impuls," prohlásil Uličný. Vedení klubu ji ale nepřijalo a tak je stále na něm, aby své mužstvo dokázal dostat dostatečně daleko od pásma sestupu. Důležité body chce uhrát už na Bazalech, ačkoliv ví, že to není jednoduchý úkol. "Baník dostal na Spartě šišku, ale jinak hrál velmi dobře. V první půli jej srazily individuální chyby, podobně jako nás s Teplicemi. Pozor si musíme dát na jeho útočníky. Střihavka dává góly, Varadi je rychlý a Žůrek funguje jako žolík. Pořád se pohybuje na hraně ofsajdu a je nebezpečný. Ve středu mají silnou dvojici Besta, Klimpl a opomenout nemohu ani Slončíka, který vše diriguje," prohlásil na klubových stránkách kouč, který dnes bude postrádat jen Zúbka.

Bookmakeři dnes podle očekávání věří více domácímu Baníku, na který vypsali kurs 1.50. Myslíte si, že Uličného svěřenci dokáží uhrát alespoň bod? Potom si vsaďte na neprohru Zlína, kurs na ni je 2.25.

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení