Rubriky:

Rady sázkařům

Kdo se ve finále německé ligy postaví Eisbärenu?

7. dubna 2009 16:39 - PRAHA

Až do rozhodujícího pátého zápasu dospěla semifinálová série německé hokejové ligy. Düsseldorf dokázal ve čtvrtém utkání zdolat Hannover 4:3 po prodloužení a postupujícího určí dnešní duel na severu Německa. Lepší z dvojice se utká s obhájcem titulu Eisbärenem Berlín, který ve druhém semifinále vyřadil Mannheim.

 

Düselldorfer EG

Berlínský tým je suverénem posledních let, pětkrát ze šesti sezón hrál finále. Z titulu se radoval v letech 2005, 2006 a 2008. V aktuálním ročníku za Eisbärenem v základní části skončily právě týmy Hannoveru a Düsseldorfu.

V neděli vstřelil rozhodující gól Courchaine v 67. minutě. „Výhodu teď máme my a chceme jí v rozhodujícím zápase využít,“ tvrdí bojovně Courchaine. Trenér Hannoveru Hans Zach po zápase soptil, vítězná branka byla podle něj neregulérní. „Bylo naprosto jasné, že soupeř stál v brankovišti!“ rozčiloval se šedesátiletý Němec, který v minulosti s Düsseldorfem čtyřikrát německou ligu vyhrál.

Sudí Looker situaci ani nekonzultoval s videorozhodčím a trefu uznal. „Nesmíme svěsit hlavy, pátý zápas bude otázkou nervů,“ burcuje norský hokejista Škorpiónů Vikingstad, který ještě loni působil v dresu soupeře.

Doma Hannover kraluje

V domácích zápasech ale Hannover dominuje, svého soupeře dvakrát lehce porazil (5:2 a 6:3). „Doma jsme silní a opět to dokážeme,“ věří Vikingstad. V dlouhodobé části Hannover, na jehož soupisce je i třicetiletý rodák ze Zlína Thomas Dolak, prohrál v základní hrací době pouhé tři z 26 domácích zápasů. Düsseldorf zažil nejslavnější období v 90. letech, kdy dokázal pětkrát německou ligu vyhrát (1990-93, 1996).

Oba celky se střetly v předkole play-off loňské sezóny, úspěšnější byl Düsseldorf. Rozhodnutí padlo až po 91 minutách a 44 sekundách ve druhém prodloužení rozhodujícího duelu. V dlouhodobé části aktuálního ročníku se oba celky střetly dvakrát. V říjnu Düssledorf doma zvítězil 4:0, jasný průběh mělo i únorové utkání, v němž Hannover deklasoval Düsseldorf 6:2.

Na vítězství Hannoveru si můžete vsadit v kursu 1,83, na výhru Düssledorfu vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,06. Pokud očekáváte remízu po základní hrací době, je k dispozici kurs 4,2.

CO

Zrušit


Časová osa: Rady sázkařům

Filtr článků - Rady sázkařům