Uspěje Štěpánek v Barceloně i ve čtyřhře?

Zatím úspěšně proplouvá turnajem v Barceloně Radek Štěpánek. Český tenista ve dvouhře postoupil už do třetího kola a společně se Srbem Troickým se ve čtvrtek pokusí proklouznout i do 3. kola čtyřhry. Soupeřem jim bude duo Jeff Coetzee (Jihoafrická republika) – Jordan Kerr (Austrálie).

Třicetiletý Štěpánek ve středu porazil ve druhém kole dvouhry Srba Tipsareviče, když po úspěšně zvládnutém tie-breaku prvního setu ve druhé sadě nadělil soupeři kanára.

Štěpánek s Troickým zvládli dramatický duel prvního kola, který se rozhodl až v 16. hře třetího setu. Smutní tak byli Rus Safin a Srb Vemič, kteří prohráli 3:6, 6:3 a 6:10.

Coetzee s Kerrem jsou na katalánském turnaji sedmí nasazení, v prvním kole tak měli volný los.

Pokud Štěpánek s Troickým postoupí, mohou se v příštím kole utkat s Lukášem Dlouhým s Indem Paesem. Turnajové trojky musejí ale postoupit přes Aspelina s Moodiem.

Na vítězství Štěpánka s Troickým si můžete vsadit v kursu 1,55, na výhru Coetzeeho s Kerrem vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,15.