Antuková sezóna pokračuje v Římě

Přesun ze Španělska do Itálie mají za sebou nejlepší světoví tenisté. Po turnaji v Barceloně, kde popáté v řadě vyhrála domácí světová jednička Rafael Nadal, pokračuje seriál ATP v Římě. V prvním kole tamního turnaje se mimo jiné utkají Španěl Tommy Robredo s ruským reprezentantem Maratem Safinem. Před rokem v italské metropoli triumfoval Srb Novak Djokovič.

Třináctý nasazený Robredo letos vyhrál turnaje v Costa Do Sauipe a v Buenos Aires, v semifinále vypadl ve Viňa Del Mar. Tam zanedlouho sedmadvacetiletého rodáka z Hostalricu porazil Argentinec Acasuso.

Devětadvacetiletý Safin letos nijak nezáří, na úvodním grandslamu sezóny v Austrálii vypadl ve třetím kole se Švýcarem Federerem. Dále než do třetího kola se moskevský rodák neprobojoval.

Oba tenisté se v kariéře utkali devětkrát, bilanci má těsně (5-4) aktivnější Robredo. Ten vyhrál poslední tři vzájemné zápasy, Safin naposledy uspěl v roce 2004 v portugalském Estorilu.

Vítěz se ve druhém kole utká s úspěšnějším z dvojice Kohlschreiber (Německo) – Bolelli (Itálie).

Na vítězství Robreda si můžete vsadit v kursu 1,34, na výhru Safina vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,74.