Napodobí Kvitová krajanku Benešovou a postoupí v Estorilu?

Nejlepší česká tenistka Iveta Benešová je na turnaji v Estorilu už ve druhém kole, kam by ráda postoupila i Petra Kvitová. Turnajová pětka se v úterý utká s Belgičankou Janinou Wickmayerovou. Vedle Benešové v Portugalsku hrají i Barbara Záhlavová-Strýcová a Petra Cetkovská.

Devatenáctiletá Kvitová je v Estorilu pátou nasazenou, letos vyhrála turnaj v Hobartu, kde ve finále porazila Benešovou. Na úvodním grandslamu sezóny Australian Open vypadla v prvním kole s Běloruskou Victorií Azarenkovou.

Wickmayerové je také devatenáct let, letos vyhrála v Surprise, až ve finále musela vzdát v Clearwateru.

Obě tenistky se v kariéře utkaly jedinkrát, loni na tvrdém povrchu v Monzonu vydřela Češka výhru 2:6, 6:4, 7:5.

Vítězka se ve druhém kole utká s lepší z dvojice Govorcová (Bělorusko) - Ivanovová (Rusko).

Na vítězství Kvitové si můžete vsadit v kursu 1,58, na výhru Wickmayerové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,09.