Je před French Open v lepší formě Blake nebo Safin?

Už za dva dny startuje v Paříži druhý grandslam sezóny a formu na antukové French Open ladí nejlepší světoví tenisté. Ve francouzské metropoli se v páteční exhibici představí Američan James Blake, jenž změří síly s Rusem Maratem Safinem.

Devětadvacetiletý Američan letos došel do finále v Estorilu (prohrál se Španělem Montanesem), v semifinále vypadl v San Jose po prohře s krajanem Fishem. Naposledy v Madridu skončil ve 3. kole na raketě pozdějšího vítěze Federera.

Moskevský rodák se letos spíše trápí, jedinkrát prošel do třetího kola. Na Australian Open jej vyřadil Švýcar Federer. Naposledy v Madridu skončil Safin v prvním kole na raketě Francouze Tsongy.

Oba tenisté se v kariéře utkali čtyřikrát a bilance je vyrovnaná 2:2. Jediné vzájemné měření na antuce vyhrál v roce 2006 Blake 7:5 a 7:6(4).

Na vítězství Blakea si můžete vsadit v kursu 1,53. Na výhru Safina vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,15.