Berdych si může v Prostějově spravit náladu

Vylepšit náladu po vypadnutí z French Open si může Tomáš Berdych. Český tenista se přesunul do Prostějova, kde se hraje tradiční challenger. V úterý pro něj turnaj začne utkáním proti Belgičanovi Olivieru Rochusovi.

Berdych nezvládl vstup do Roland Garros a s Paříží se rychle rozloučil. V prvním kole jej vyřadil Ital Bolleli. Český reprezentant měl před turnajem problémy s nohou, vše by ale už mělo být v pořádku.

Letos třiadvacetiletý Berdych vyhrál podnik v Mnichově, do finále došel v Sunrise. Tam jej porazil Söderling. Naposledy rodák z Valašského Meziříčí musel ve 4. kole turnaje v Madridu pro zranění vzdát Južnému.

Osmadvacetiletý Rochus je v žebříčku ATP na 136. místě a letos došel nejdále v Záhřebu, kde jej ve finále porazil Brazilec Daniel. V semifinále pak vypadl v Bělehradě.

Oba tenisté se v kariéře utkali čtyřikrát, bilance je vyrovnaná 2:2. Naposledy před dvěma lety uspěl Berdych, každý z tenistů vyhrál jeden duel na antuce.

Na vítězství Berdycha si můžete vsadit v kursu 1,2. Na výhru Rochuse vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,60.