Berdych se v Halle utká s domácím Zverevem

Druhým kolem pokračuje ve středu pro českého tenistu Tomáše Berdycha turnaj v Halle. V Německu se rodákovi z Valašského Meziříčí postaví domácí Mischa Zverev, který od pořadatelů dostal divokou kartu a v prvním kole zdolal australského kvalifikanta Sirianniho.

Berdych letos vyhrál turnaj v Mnichově, do finále se dostal na challengeru v Sunrise, v semifinále vypadl na domácím podniku v Prostějově. Tam jej porazil Belgičan Darcis.

Jednadvacetiletý Zverev letos došel do čtvrtfinále na turnajích v Záhřebu a Římě, ve čtyřhře došel společně se Španělem Verdascem do finále v Brisbane.

Oba tenisté se v kariéře utkali dvakrát, každý uspěl jednou. V roce 2007 na tvrdém povrchu v Bangkoku zvítězil Berdych, letos v Římě na antuce vyhrál Zverev.

Vítěz se ve třetím kole utká s lepším z dvojice Tsonga (Francie) – Haas (Německo).

Na vítězství Berdycha si můžete vsadit v kursu 1,4, na výhru Zvereva vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,52.