Rubriky:

Rady sázkařům

Finále hokejové NHL rozhodne až sedmý duel

12. června 2009 13:27

Maximálních sedm zápasů musí rozhodnout finále hokejové NHL, v němž bojují Detroit a Pittsburgh. Oba celky vyhrály všechna tři domácí klání, sedmé utkání hostí v pátek v noci opět Detroit. Pro něj hovoří historie, jen dvakrát ze čtrnácti případů domácí tým sedmé finále Stanley Cupu prohrál. Naposledy v roce 1971 Chicago doma podlehlo Montrealu.

 

Shaun Best , Reuters

Detroit vyhrál úvodní dva domácí zápasy 3:1, pak dvakrát prohrál v Pittsburghu 2:4. Páté finále Rudá křídla smázla soupeře 5:0, Tučňáci se ale otřepali a doma opět srovnali sérii po výhře 2:1.

Pittsburgh bude muset oželet služby útočníka Petra Sýkory, který si v šestém finále při obranném zákroku zlomil nohu. Plzeňský odchovanec přitom v úterý nastoupil poprvé ve finálové sérii. V domácím dresu by neměl chybět Jiří Hudler, který zatím nebyl příliš vidět.

Pittsburgh spoléhá na nejproduktivnější duo vyřazovacích bojů Malkin - Crosby, stejně jako na mladého gólmana Fleuryho. Detroit povzbudil návrat ruského útočníka Dacjuka, tradičními oporami jsou Švédové Zetterberg a Franzén.

Na vítězství Detroitu si můžete vsadit v kursu 1,88, na výhru Pittsburghu vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,25. Pokud očekáváte remízu po základní hrací době, je k dispozici kurs 3,8.

CO

Zrušit


Časová osa: Rady sázkařům

Filtr článků - Rady sázkařům