Domácí Murray je blízko triumfu v Queensu

Už jen dvě vítězství chybějí skotskému tenistovi Andy Murraymu k triumfu na londýnském turnaji v Queensu. V sobotním semifinále se domácí oblíbenec a světová trojka utká se Španělem Juanem Carlosem Ferrerem. Turnaje má dotaci 750 tisíc eur.

Skotský tenista Andy Murray

Nejvýše nasazený Murray letos vyhrál turnaje v Dauhá, Rotterdamu a Miami, až ve finále prohrál v Indian Wells. Na French Open vypadl ve čtvrtfinále s Chilanem Gonzalesem.

Devětadvacetiletý Ferrer je v žebříčku ATP na 90. místě, letos vyhrál turnaj v Casablance. Ve čtvrtfinále vypadl v Costa do Sauipe a v Buenos Aires. Na Roland Garros skončil ve druhém kole na raketě Němce Kohlschreibera.

Oba tenisté se v kariéře ještě neutkali. Vítěz se ve finále utká s lepším z dvojice amerických tenistů James Blake – Andy Roddick.

Na vítězství Murrayho si můžete vsadit v kursu 1,08, na výhru Ferrera vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 5,5.