Finále v Halle obstarají Djokovič a Haas

Druhý nejvýše nasazený Novak Djokovič se podle očekávání probojoval do finále turnaje v Halle. Srbský tenista změří síly s domácím oblíbencem Tommy Haasem, vítěz si odveze největší část dotace 750 000 eur.

Světová čtyřka Djokovič porazila v semifinále belgického kvalifikanta Rochuse a po dramatickém druhém kole, v němž odvracela pět mečbolů Serrovi, je blízko celkovému triumfu. Letos Djokovič už vyhrál podniky v Dubaji a v rodném Bělehradě.

Jednatřicetiletý Haas předvedl dobré výkony na French Open, kde vypadl s pozdějším vítězem Federerem v osmifinále, ve čtvrtfinále skončil v Houstonu a San Jose.

Oba tenisté se v kariéře utkali dvakrát, v obou případech uspěl Srb. V roce 2006 na French Open po setech 7:5, 6:1 a 7:6(4), letos v Indian Wells 6:2 a 7:6(1).

Na výhru Djokoviče si můžete vsadit v kursu 1,35, na vítězství Haase vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,7.