Dementěvová se v Eastbourne utká s Razzanovou

Čest ruských tenistek bude ve středu v Eastbourne hájit Jelena Dementěvová. První kolo turnaje, jenž slouží jako příprava na blížící se Wimbledon, totiž nezvládla vítězka nedávného French Open Světlana Kuzněcovová. Dementěvová se ve druhém kole utká s Francouzkou Virginií Razzanovou.

Sedmadvacetiletá Dementěvová letošní sezónu odstartovala skvěle. Vyhrála v Aucklandu a v Sydney, na Australian Open došla až do semifinále. V únoru vyhrála oba své zápasy Fed Cupu proti Číně, na halovém turnaji v Paříži prohrála až ve finále s domácí Mauresmovou. V dubnu se moskevská rodačka probojovala do semifinále v Charlestonu a ve Stuttgartu. Na French Open vypadla ve třetím kole se Stosurovou.

Rodačka z Dijonu Razzanová postoupila do semifinále turnaje v Hobartu, na Australian Open vypadla ve třetím kole se Slovenkou Cibulkovou. V únoru se probojovala do finále v Dubaji, kde ji zdolala Safinová. Na domácím Roland Garros vypadla ve 4. kole po prohře se Stosurovou.

Obě tenistky se utkaly jedinkrát, v roce 2001 v Los Angeles zvítězila Dementěvová 6:4 a 6:4.

Na vítězství Dementěvové si můžete vsadit v kursu 1,21, na výhru Razzanové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,51.