Rubriky:

Rady sázkařům

Startuje golfové US Open, hlavním favoritem je Woods

18. června 2009 11:20

Ve čtvrtek startuje na hřišti Bethpedge Black tradiční US Open. Už 109. ročník turnaje kategorie Masters jistě přinese zajímavý golf, hlavním favoritem je i podle bookmakerů Tipsportu domácí Tiger Woods. Ten obhajuje loňské prvenství, kdy po dramatickém finiši s Roccem Mediatem rozhodla až 91. jamka.

Woods je po zranění kolene zpět v plné síle, což prokázal vítězstvím před dvěma týdny v Dublinu. Ve Farmingdale chce světová jednička navíc získat svůj patnáctý triumf na turnaji kategorie major, čímž by se v historickém pořadí opět přiblížil Jacku Nicklausovi. Legenda tohoto sportu má na svém kontě osmnáct výher. Woods celkem v kariéře uspěl na 67 turnajích PGA Tour.

Dalším favoritem je Phil Mickelson, jenž si musel nedávno udělat přestávku. Jeho manželka totiž onemocněla rakovinou prsu a fenomenální Američan trávil čas s rodinou. Populární „Lefty“ už je ale zpět a hodlá přidat čtvrtý ke svým trofejím za vítězství v major turnajích.

Z pozadí by měli útočit Geoff Ogilvy a Jim Furyk, kteří jsou podle bookmakerů dalšími v pořadí favoritů. Konkurence je obrovská, na startu je kompletní nejlepší desítka světového žebříčku, z padesátky chybí jen Jihoafričan Trevor Immelman a Švéd Robert Karlsson. V kvalifikaci Čech s německým pasem neuspěl Alex Čejka.

Hřiště Bethpedge Black je par 70, dlouhý 6808 metrů. Golfisté bojují celkem o dotaci 7,5 miliónu dolarů, vítěz si odveze 1,35 miliónu.

Na výhru Woodse vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,8, na Mickelsona si můžete vsadit v kursu 15. Šance dvojice Ogilvy a Furyk byly ohodnoceny kursem 20, na Caseyho si můžete vsadit v kursu 27.

CO

Zrušit


Časová osa: Rady sázkařům

Filtr článků - Rady sázkařům