Strýcovou čeká v Bastadu Němka Kerberová

V úterý zahájí boje ve švédském Bastadu česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová. Na úvod turnaje ji čeká Němka Angelique Kerberová. Rodačka z Brém v jediném dosavadním vzájemném utkání loni v Krakově českou reprezentantku hladce porazila.

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová

Plzeňská rodačka na úvodním grandslamu sezóny Australian Open prohrála v prvním kole, v únoru se pro zrnění nohy musel odhlásit z turnaje v Pattaye. V Acapulcu poté postoupila do semifinále, v Monterrey v březnu došla do čtvrtfinále. Od té doby se dál než do druhého kola už třiadvacetiletá tenistka neprobojovala.

Jednadvacetiletá Kerberová letos ještě nedokázala postoupit přes první kolo, když už se do hlavního turnaje probojovala z kvalifikace.

Obě tenistky se utkaly jedinkrát, loni v Krakově zvítězila Němka hladce 6:0 a 6:1.

Vítězka se v dalším kole utká s lepší z dvojice Martinezová-Sanchezová (Španělsko) - Kanepiová (4-Finsko).

Na vítězství Záhlavové-Strýcové si můžete vsadit v kursu 1,61, na výhru Kerberové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,04.