Rubriky:

Rady sázkařům

Benfica se v přípravě utká se Šachtarem Doněck

13. července 2009 16:17

Bleskovým tempem se blíží start většiny evropských fotbalových lig a jednotlivé týmy ladí formu. Portugalská Benfica Lisabon se v pondělí utká s ukrajinským vicemistrem Šachtarem Doněck, posledním vítězem Poháru UEFA.

Benfica v minulém ročníku portugalské ligy skončila třetí, což je pro držitele 31 portugalských titulů neúspěch. Slavný klub tak musí zapomenout na Ligu mistrů, čeká jej hlavní soutěž Evropské ligy.

Vedení reagovalo změnou trenéra, balit musel Španěl Quique Flores. Místo něj z Bragy za odstupné 700 tisíc eur (přibližně 18,6 miliónu korun) přišel Jorge Jesus, který svůj celek dovedl na páté místo.

Šachtar se také nemohl radovat z mistrovského titulu, uplynulému ročníku ligy kralovalo Dynamo Kyjev. Na to druhý Doněck ztratil 15 bodů. Radovat se ale mohl z historického zisku Poháru UEFA. Navíc v posledním ročníku soutěže, kterou nahradila Evropská liga.

Doněck má v kádru českého fotbalistu Tomáše Hübschmana, spoléhá na brazilskou enklávu v čele se střelcem zlatého finálového gólu proti Brémám Jadsonem. Benfica se může pochlubit hvězdami jako Argentinci Javier Saviola a Pablo Aimar, z hostování v Monaku se vrátil americký mladík Freddy Adu.

Na vítězství Benficy si můžete vsadit v kursu 2,5, na výhru Šachtaru vypsali bookmakeři Tipsportu kurs také kurs 2,5. Popkud očekáváte remízu, je k dispozici kurs 3,2.

CO

Zrušit


Časová osa: Rady sázkařům

Filtr článků - Rady sázkařům