Pro Berdycha pokračuje sezóna ve Stuttgartu

Pouhé dva dny po úspěšném čtvrtfinále Davis Cupu proti Argentině vstoupí český tenista Tomáš Berdych do turnaje v německém Stuttgartu. V prvním kole antukového podniku změří v úterý nasazená trojka síly s dvaatřicetiletým domácím reprezentantem Nicolasem Kieferem.

Český tenista Tomáš Berdych

Berdych letos vyhrál antukový turnaj v Mnichově, až ve finále prohrál se Švédem Söderlingem v Sunrise. Ve Wimbledonu vypadl ve čtvrtém kole s Američanem Roddickem. V Davis Cupu porazil Monaca po pětisetové bitvě, v neděli nestačil na světovou pětkou del Potra.

Rodák z Holzmindenu Kiefer je v žebříčku ATP na 40. místě, letos nejdále došel na French Open a v Miami. Ve třetím kole tamního turnaje jej vyřadil Švýcar Federer, v Paříži jej porazil Španěl Ferrer.

Oba tenisté se utkali čtyřikrát, pokaždé se radoval Berdych. Tři vzájemné zápasy rodák z Valašského Meziříčí vyhrál na antuce.

Vítěz se v dalším kole utká s lepším z dvojice Andreas Beck – Simon Greul (oba Německo).

Na vítězství Berdycha si můžete vsadit v kursu 1,45, na výhru Kiefera vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,35.