Minář změří v Hamburku síly s Fogninim

Italského soupeře má v prvním kole turnaje kategorie Masters v Hamburku tenista Ivo Minář. Český daviscupový reprezentant změří síly s Italem Fabiem Fogninim. Rodák ze San Rema je žebříčku ATP na 72. místě, o deset příček za Minářem.

Český tenista Ivo Minář

Dvaadvacetiletý Fognini letos v dubnu postoupil do třetího kola turnaje v Monte Carlu, přestože se musel prokousávat přes kvalifikaci. Před dvěma týdny vyhrál challenger v San Benedettu, poté ve Stuttgartu vypadl až v semifinále po porážce s Rumunem Hanescem.

Pražský rodák Minář naposledy prohrál ve Stuttgartu hned v prvním kole s domácím Schüttlerem, předtím hladce podlehl v Davis Cupu Argentinci del Potrovi. Minář vyhrál challengery v Sofii a Barlettě.

Oba tenisté se utkali jedinkrát, loni v Costa do Sauipe vyhrál Ital 6:7(2), 6:2 a 6:3.

Vítěz se v dalším kole utká se Švédem Söderlingem, který měl v prvním kole volno. Finalista French Open v minulém týdnu vyhrál domácí turnaj v Bastadu.

Na vítězství Fogniniho si můžete vsadit v kursu 1,45, na výhru Mináře vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,37.