Hradeckou čeká v Bad Gasteinu Španělka Llagosteraová

O dotaci 220 tisíc eur bojují v rakouském Bad Gasteinu tenistky, vítězka si zároveň odveze 280 bodů do žebříčku WTA. V prvním kole tamního turnaje se osmá nasazená česká reprezentantka Lucie Hradecká utká s devětadvacetiletou Španělkou Nurií Vives Llagosteraovou.

Česká tenistka Lucie Hradecká na ECM Prague Open

Čtyřiadvacetiletá Hradecká letos nejdále došla ve Štrasburku, kde ji až ve finále porazila Rezaiová. Ve čtvrtfinále vypadla ve Fezu. Naposledy v Praze prohrála čtvrtfinále s pozdější vítězkou Bammerovou.

Rodačka z Mallorcy Llagosteraová letos postoupila do 4. kola v Indian Wells, jinak se jí v singlu příliš nedaří. Na rozdíl od čtyřhry, v níž s krajankou Martinez-Sanchezovou vyhrála turnaje v Bogotě, Acapulcu a Barceloně.

Obě tenistky se potkaly dvakrát, každá zvítězila jednou. V roce 2005 v Ortisei uspěla Llagosteraová, loni ve Stuttgartu pak Hradecká.

Vítězka ve druhém kole změří síly s lepší ze souboje dvou Češek – Barbory Záhlavové-Strýcové a Sandry Záhlavové.

Na vítězství Hradecké si můžete vsadit v kursu 1,64, na výhru Llagosteraová vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,99.