Šafářová změří v Portoroži síly s Vögeleovou

Druhým kolem pokračuje ve středu pro Lucii Šafářovou turnaj ve slovinské Portoroži. Česká tenistka se utká se Švýcarkou Stefanie Vögeleovou, která v prvním kole porazila gruzínskou kvalifikantku Tatišviliovou. Přítelkyně Tomáše Berdycha a nasazená šestka zdolala Angličanku O‘Brienovou.

Dvaadvacetiletá Šafářová letos zahájila sezónu čtvrtfinálovou účastí v Brisbane, na Australian Open postoupila do třetího kola. Ve čtvrtfinále vypadla i v Monterrey a Barceloně. Na Roland Garros skončila ve druhém kole, po nemoci nezvládla ve Wimbledonu první zápas proti Grothové.

Devatenáctiletá Vögeleová letos většinou skončila své účinkování na turnajích v kvalifikaci, v červnu postoupila do čtvrtfinále v Birminghamu a následně vypadla ve Wimbledonu v prvním kole. V žebříčku WTA je na 87. místě.

Obě tenistky se v kariéře ještě neutkaly.

Na vítězství Šafářové si můžete vsadit v kursu 1,44, na výhru Vögeleové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,4.