Ve Gstaadu se o premiérový titul utkají Bellucci a Beck

Poprvé v kariéře vyhraje turnaj seriálu ATP jeden z finalistů turnaje ve Gstaadu. V neděli se ve Švýcarsku utkají Brazilec Thomaz Bellucci, který ve druhém kole vyřadil nejvýše nasazeného domácího Wawrinku, a německý tenista Andreas Beck. Vítěz si odveze 71 700 eur a 250 bodů do žebříčku ATP.

Německý tenista Andreas Beck během semifinále turnaje v Gstaadu

Rodák z Tiete Bellucci je v žebříčku ATP na 119. místě, letos nejdále došel v Costa do Sauipe, kde jej ve finále porazil Španěl Robredo. Bellucci vyhrál chalenger v Rimini.

Třiadvacetiletý levák Beck zažívá parádní sezónu, ze 109. příčky na jejím začátku se posunul na 51. pozici. Letos rodák z Weingartenu postoupil do čtvrtfinále v Monte Carlu nebo v Halle. Také vyhrál challenger v thajském Khoratu.

Oba tenisté se v kariéře utkali loni, v Tunisu na antuce vyhrál Bellucci po setech 6:0, 6:7(4), 6:3.

Na vítězství Bellucciho si můžete vsadit v kursu 1,76, na výhru Becka vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,84.