Berdych zahájí turnaj ve Washingtonu s Gulbisem

Soubojem s Lotyšem Ernestsem Gulbisem odstartuje pro Tomáše Berdycha tenisový turnaj ve Washingtonu. V americkém hlavním městě plní český daviscupový reprezentant roli nasazené osmičky. Vítěz podniku si odveze 300 dolarů a 500 bodů do žebříčku ATP.

Český tenista Tomáš Berdych

Berdych letos vyhrál antukový turnaj v Mnichově, až ve finále prohrál se Švédem Söderlingem v Sunrise. Ve Wimbledonu vypadl ve čtvrtém kole s Američanem Roddickem. Naposledy světová osmnáctka vypadla ve Stuttgartu v prvním kole.

Gulbis v prvním kole porazil domácího Kevina Kima 7:5, 3:6, 6:3, letos rodák z Rigy ještě nepřešel přes druhé kolo. Naposledy v Los Angeles skončil na raketě Rusa Safina. V žebříčku ATP je Gulbis na 101. příčce.

Oba tenisté se v kariéře ještě neutkali.

Na vítězství Berdycha si můžete vsadit v kursu 1,37, na výhru Gulbise vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,62.