Šafářová změří v Torontu síly s Kanepiovou

Zápasem proti Estonce Kaie Kanepiové zahájí Lucie Šafářová prestižní turnaj v Torontu. Do hlavní fáze podniku, jehož vítězka si odveze 350 tisíc dolarů a 800 bodů do žebříčku WTA, postoupila dvaadvacetiletá česká reprezentantka po úspěšně zvládnuté kvalifikaci.

Lucie Šafářová na turnaji v Cincinnati

Brněnská rodačka Šafářová zahájila sezónu postupem do čtvrtfinále v Brisbane, poté na Australian Open vypadla ve třetím kole s Bartoliovou. Do čtvrtfinále postoupila i v Monterrey a Barceloně, na Rolland Garros ji ve druhém kole vyřadila Venus Williamsová. Naposledy v Cincinnati podlehla ve druhém kole Rusce Kuzněcovové.

Čtyřiadvacetiletá Kanepiová je v žebříčku WTA šestadvacátá, letos došla do 3. kola Australian Open. V Dubaji postoupila do semifinále, v Marbelle a Římě poté skončila o kolo dřív. Naposledy v Cincinnati podlehla v prvním kole Bělorusce Azarenkové.

Obě tenisty se utkaly třikrát, letos dvakrát (v Madridu a Los Angeles) vyhrála Šafářová. Estonka zvítězila v roce 2008 v Japonsku.

Vítězka námi vybraného zápasu se v dalším kole utká s lepší z dvojice Rybáriková (Slovensko) - Ivanovičová (11-Srbsko).

Na vítězství Šafářové si můžete vsadit v kursu 1,55, na výhru Kanepiové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,15.