Štěpánek odstartuje US Open proti Italu Bolellimu

Poslední grandslam tenisové sezóny je tady! V New Yorku startuje US Open a ve hře jsou i čeští tenisté. V pondělí vstoupí do turnaje česká jednička Radek Štěpánek, který se jako nasazená patnáctka v prvním kole utká s třiadvacetiletým Italem Simonem Bolellim.

Radek Štěpánek ve čtvrtfinále Davisova poháru s Argentinou

Karvinský rodák Štěpánek letos vyhrál turnaje v Brisbane a San Jose, až ve finále podlehl Roddickovi v Memphisu. Ve Wimbledonu postoupil do čtvrtého kola, naposledy v Cincinnati nestačil ve třetím kole na Brita Murrayho.

Bolelli je v žebříčku ATP na 67. místě, letos postoupil do čtvrtfinále v Umagu, do třetího kola se probojoval v Monte Carlu. Naposledy v Cincinnati podlehl v prvním kole Němci Kohlschreiberovi.

Oba tenisté se v kariéře ještě nepotkali. Vítěz námi vybraného zápasu ve druhém kole změří síly s lepším z dvojice Golubjov (Kazachstán) – Mayer (Argentina).

Na vítězství Štěpánka si můžete vsadit v kursu 1,25, na výhru Bolelliho vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,21.