V souboji teenagerek půjde o finále US Open

Dvě mladičké tenistky se probojovaly do semifinále posledního grandslamu sezóny. V New Yorku se o finále utkají Dánka Caroline Wozniacká s belgickým překvapením Yaninou Wickmayerovou.

Belgická tenistka Yanina Wickmayerová na US Open

Rodačka z Odense Wozniacká v osmifinále porazila šestou nasazenou Rusku Kuzněcovovou, poté ukončila spanilou jízdu domácího překvapení Melanie Oudinové. Letos devatenáctiletá tenistka vyhrála turnaj v Ponte Vedra Beach, Eastbourne a New Havenu.

Wickmayerová ve 4. kole vyřadila českou reprezentantku Petru Kvitovou, ve čtvrtfinále si pak poradila s Katerynou Bondarenkovou. Letos rodačka z Lieru vyhrála premiérový titul na okruhu WTA v Estorilu, v Birminghamu postoupila do čtvrtfinále. Vydařený červen potvrdila postupem do finále v Hertogenboschi.

Obě tenistky se v kariéře ještě nepotkaly. Ve finále se vítězka námi vybraného zápasu utká s lepší z dvojice Serena Williamsová (2-USA) – Clijstersová (Belgie).

Na vítězství Wozniacké si můžete vsadit v kursu 1,22, na výhru Wickmayerové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,43.