Gonzalez se v Kuala Lumpuru utká s Južným

Už ve třetím kole podniku v Kuala Lumpuru je překvapivě Michail Južnyj. Ruský tenista v prvním kole vyřadil sedmého nasazeného Španěla Ferrera, poté si poradil s Kypřanem Baghdatisem. V pátečním třetím kole jej čeká turnajová čtyřka Fernando Gonzalez. Chilan po volném prvním kole zdolal indického kvalifikanta Bopannu.

Fernando Gonzalez z Chile během prvního kola Wimbledonu

Rodák ze Santiaga Gonzalez je světovou dvanáctkou, letos vyhrál turnaj ve Viňa del Mar. Do semifinále postoupil v Barceloně, Římě a Washingtonu, naposledy na US Open prohrál se Španělem Nadalem ve čtvrtfinále.

Sedmadvacetiletý Južnyj je v žebříčku ATP na 52. místě, letos moskevský rodák postoupil do finále v Mnichově, kde prohrál s Tomášem Berdychem. V semifinále Južnyj skončil v Kitzbühelu, o kolo dřív se rozloučil s turnajem londýnském Queen’s Clubu.

Oba tenisté se utkali čtyřikrát, třikrát zvítězil Gonzalez. Južnyj ale uspěl v posledním vzájemné měření v roce 2007 v Paříži.

Vítěz námi vybraného zápasu v dalším kole narazí na úspěšnějšího z dvojice Gasquet (Francie) – Verdasco (2-Španělsko).

Na vítězství Gonzaleze si můžete vsadit v kursu 1,42, na výhru Južného vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,46.