Nadal se v Pekingu utká se Safinem

Ke konci se chýlí kariéra Marata Safina. Ruský tenista již dříve oznámil, že po sezóně definitivně svoji raketu odloží. V cestě za úspěchem v Pekingu se v pátek moskevskému rodákovi postaví Španěl Rafael Nadal, který je nasazenou jedničkou.

Nadal je zpět po zdravotních komplikacích, v prvním kole udolal Kypřana Baghdatise, ve druhém pak Američana Jamese Blakea. Letos světová dvojka vyhrála Australian Open, turnaje v Indian Wells, Monte Carlu a Římě. Do finále postoupil v Madridu a Rotterdamu.

Safin si na úvod podniku poradil s Argentincem Acasusem, poté porazil turnajovou sedmičku Chilana Gonzaleze. Letos 59. hráč světového žebříčku postoupil do třetího kola Australian Open, ve čtvrtfinále skončil v Los Angeles.

Oba tenisté se utkali jedinkrát, v roce 2007 v na Masters v Kanadě zvítězil Nadal 7:6(4) a 6:0. Vítěz námi vybraného zápasu se v dalším kole utká s lepším z dvojice Davyděnko (4-Rusko) - Čilič (8-Chorvatsko).

Na vítězství Nadala si můžete vsadit v kursu 1,18, na výhru Safina vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,79.