Kvitová se v Linci pokusí probít do semifinále

Už do semifinále podniku v Linci může v pátek postoupit Petra Kvitová. Česká reprezentantka, jež vyřadila krajanku Benešovou, se utká se španělskou tenistkou Carlou Suárezovou Navarrovou. Světová čtyřiatřicítka, která plní roli turnajové čtyřky, v osmifinále zdolala Bělorusku Govorcevovou.

Radostné gesto Petry Kvitové

Devatenáctiletá Kvitová letos vyhrála turnaj v Hobartu, kde ve finále porazila krajanku Benešovou. V Indian Wells postoupila do třetího kola, pak ji začal trápit pravý kotník. Po jeho vyléčení postoupila třikrát do druhého kola, v Cincinnati a Torontu neprošla kvalifikací. Na US Open po vyřazení světové jedničky Safinové prohrála v osmifinále s Belgičankou Wickmayerovou.

Rodačka z Kanárských ostrovů Suárezová Navarrová letos postoupila do čtvrtfinále Australian Open, po únorovém zranění lokte se probojovala do finále v Marbelle, v semifinále skončila v Barceloně a ve čtvrtfinále v Bastadu a v Praze. Na Roland Garros a ve Wimbledonu vypadla ve 3. kole, na US Open pak v kole druhém.

Obě tenistky se utkaly jedinkrát, letos ve Fed Cupu zvítězila Kvitová dvakrát 6:4.

Na vítězství Kvitové si můžete vsadit v kursu 1,46, na výhru Suarez Navarrové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,35.