Južnyj po vítězství v Moskvě útočí v Petrohradu

Nasazenou jedničkou turnaje v Petrohradě je domácí tenista Michail Južnyj. Vítěz posledního turnaje v Moskvě změří v prvním kole síly s Andrejem Golubovem z Kazachstánu. Celkový vítěz si z Ruska odveze 250 bodů do žebříčku a 118 500 dolarů.

Sedmadvacetiletý Južnyj je v žebříčku ATP na 25. místě, letos moskevský rodák postoupil do finále v Mnichově, kde prohrál s Tomášem Berdychem. V semifinále Južnyj skončil v Kitzbühelu, o kolo dřív se rozloučil s turnajem londýnském Queen’s Clubu. V Tokiu prohrál až ve finále s Francouzem Tsongou, v Moskvě naposledy porazil ve finále Srba Tipsareviče..

Golubov je v žebříčku ATP na 139. příčce, letos dvaadvacetiletý tenista bojuje většinou v kvalifikacích nebo na challengerech. Na tom v Bordeaux prohrál až v semifinále, v italském Recanati dokonce až ve finále. Naposledy v Moskvě skončil ve druhém kole na raketě Ukrajince Marčenka.

Oba tenisté se v kariéře ještě nepotkali. Na vítěze už ve druhém kole čeká Uzbek Istomin, který vyřadil Němce Schüttlera.

Na vítězství Južného si můžete vsadit v kursu 1,27, na výhru Golubeva vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,09.