Štěpánek živí šanci na Turnaj mistrů, dalším soupeřem Serra

Vyhraj nebo zapomeň na vyvrcholení sezóny - Turnaj mistrů. To si možná říká před středečním zápasem v Basileji tenista Radek Štěpánek. Český daviscupový reprezentant musí turnaj ve Švýcarsku vyhrát, jinak má smůlu. Dalším soupeřem nasazené pětky je francouzský lucky looser Florent Serra.

Český tenista Radek Štěpánek

Karvinský rodák Štěpánek letos vyhrál turnaje v Brisbane a San Jose, až ve finále podlehl Roddickovi v Memphisu. Ve Wimbledonu postoupil do čtvrtého kola, na US Open skončil ve čtvrtém kole. Naposledy jej ve Vídni vyřadil ve čtvrtfinále Rakušan Melzer.

Osmadvacetiletý Serra je v žebříčku ATP na 71. místě, jeho nejlepším letošním výsledkem je finálová účast v Casablance. Tam prohrál se Španělem Ferrerem. Finále bylo pro Francouze konečnou i na challengeru v Szczecinu.

Oba tenisté se utkali třikrát, pokaždé zvítězil Štěpánek.

Na vítězství Štěpánka si můžete vsadit v kursu 1,27, na výhru Serry vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,09.