Házenkáři jdou do boje, na ME je čeká skupina smrti

Těžko si mohli čeští házenkáři představit trnitější cestu ze základní skupiny mistrovství Evropy. Pro šampionát, který v úterý startuje ve Vídni, jim los nadělil tři špičkové týmy. Španělsko, s nímž ME zahajují, olympijské vítěze Francouze a nebezpečné Maďarsko.

Čeští házenkáři. Zleva: Filip Jícha, Karel Nocar, trenér Martin Lipták a Daniel Kubeš.

Přesto chtějí svěřenci trenéra Liptáka uspět. Tým je zkušený a silná hráčská generace má jednu z posledních příležitostí získat velký úspěch. Na osmi dosavadních mistrovstvích Evropy je českým maximem šesté místo z roku 1996, naposledy v Norsku skončili Češi už v základní skupině - celkově čtrnáctí.

Na šampionát neodcestovali dva členové základního kádru. Spojka Pavel Horák je po operaci kolena, zraněný je i pivot David Juříček. Naopak fit oproti poslednímu mistrovství je největší hvězda Filip Jícha i opora defenzívy Daniel Kubeš.

Titul obhajují Dánové, kteří v posledním finále porazili Chorvaty. Třetí byli Francouzi.

Na vítězství Španělů si můžete vsadit v kursu 1,25, na výhru českých házenkářů vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 4,57. Pokud očekáváte remízu, je k dispozici kurs 11.