Tenisová sezóna pokračuje, Hájka čeká v Záhřebu domácí Čilič

Úvodní grandslam sezóny Australian Open je za námi, boje o body do tenisového žebříčku pokračují. V Záhřebu se představí jediný český reprezentant Jan Hájek, jehož v prvním kole čeká nejvýše nasazený domácí Marin Čilič. Vítěz turnaje si z Chorvatska odveze 250 bodů do žebříčku a finanční prémii 68 450 eur.

Český tenista Jan Hájek

Světová desítka Čilič je na úvod roku 2010 ve výborné formě. Jednadvacetiletý hráč vyhrál turnaj v Čennaí a v Melbourne nestačil až v semifinále na Brita Murrayho.

Šestadvacetiletý Hájek je v žebříčku ATP na 81. místě. Letos se rodák z Olomouce představil v Čennaí, kde prohrál duel druhého kola proti Kolumbijci Giraldovi. Na Australian Open pak skončil rovněž ve druhém kole, vyřadil jej Rus Južnyj.

Oba tenisté se utkali v roce 2005, Hájek zvítězil 6:3 a 6:4. Vítěz námi vybraného zápasu se v dalším kole utká s lepším z dvojice Köllner (Rakousko) – Holubov (Kazachstán).

Na vítězství Čiliče si můžete vsadit v kursu 1,08, na výhru Hájka vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 5,5.