Clijstersová po triumfu v Miami pokračuje v honu za návratem na první místo

V Miami nedala Kim Clijstersová ve finále šanci Venus Williamsové a souboj bývalých světových jedniček jasně vyhrála. Po utkání šestadvacetiletá Belgičanka přiznala, že by se ráda vrátila do čela světového žebříčku. Návrat z dvacetiměsíčního sportovního důchodu a mateřské Clijstersové zatím vychází parádně. V úterý může další body získat ve španělské Marbelle, utká se s Rumunkou Alexandrou Dulgheruovou.

Kim Clijstersová

Clijstersová byla světovou jedničkou v roce 2003, po návratu vyhrála už třetí titul. Letos rodačka z Bilzenu vyhrála i turnaj v Brisbane, na Australian Open skončila ve 3. kole na raketě Rusky Petrovové.

Dvacetiletá Dulgheruová je v žebříčku WTA na 48. příčce, letos sympatická rodačka z Bukurešti přešla přes první kolo jen v Dubaji a v Indian Wells. Do třetího kola ovšem již nepostoupila.

Obě tenistky se v kariéře ještě neutkaly. Vítězka námi vybraného zápasu v dalším kole narazí na lepší z dvojice Barroisová (Německo) – Dulková (Argentina).

Na vítězství Clijstersové si můžete vsadit v kursu 1,71, na výhru Dulgheruové vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 4,28.