Söderling hodlá na finále z Paříže navázat ve Wimbledonu

Ve své cestě mezi tenisovou elitu pokračuje Robin Söderling. Švédský tenista je ve světovém žebříčku na 6. místě a do startujícího Wimbledonu jde jako jeden z favoritů. Na úvod se utká s Američanem Robbym Gineprim.

Švéd Robin Söderling

Söderling je v tradičním turnaji šestým nasazeným, pozici v elitní desítce potvrdil na nedávném French Open. V Paříži prohrál až ve finále s Nadalem. Letos pětadvacetiletý tenista vyhrál podnik v Rotterdamu, až ve finále podlehl Verdaskovi v Barceloně.

Ginepri je v žebříčku ATP na 72. místě, letos rodák z Fort Lauderdale postoupil do finále challengeru v Tallahassee, na Roland Garros se probil až do čtvrtého kola. Naposledy v Queen’s Clubu prohrál ve druhém kole s krajanem Querreym.

Oba tenisté se utkali dvakrát, každý zvítězil jednou. V roce 2007 v Hamburku uspěl Söderling, letos v Čennaí zvítězil Ginepri. Vítěz námi vybraného zápasu nastoupí proti lepšímu z dvojice Gil (Portugalsko) – Granollers (Španělsko).

Na vítězství Söderlinga si můžete vsadit v kursu 1,12, na výhru Ginepriho vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 4,58.

Jsi na Facebooku? Sleduj nejnovější články a informace o sázení taky tam. Staň se naším fanouškem!