Rubriky:

Šlágr týdne

Vyhraje Button i třetí závod sezóny formule 1?

16. dubna 2009 13:59 - PRAHA

VIDEO! Navázat na triumfy v úvodních dvou velkých cenách sezóny chce stáj Brawn GP. Nováček v seriálu formule 1 senzačně vyhrál díky Jensonu Buttonovi v Austrálii a Malajsii a dobré vyhlídky má i v nadcházející Grand Prix Číny.

Klidu nástupci stáje Honda dodalo středeční rozhodnutí Odvolacího soudu Mezinárodní automobilové federace FIA. Ten zamítl protest stájí Ferrari, Renault, Red Bull a BMW-Sauber proti difuzorům Brawnu.

Ty jsou ale podle FIA v pořádku a ostatní stáje rychle musejí své vozy přizpůsobit. Jinak nebudou mít proti Brawnu šanci. V platnosti tak zůstaly výsledky úvodních dvou závodů sezóny a Buttona může těšit pětibodový náskok před stájovým kolegou Barrichellem.

Za Brawny skončili jezdci Toyoty Trulli a Glock, kteří také používají nyní již legální difuzory. Mistr světa Hamilton je po diskvalifikaci z GP Austrálie bez bodu, stejně jako oba piloti Ferrari Räikkönen a Massa. Italský tým tak zažívá nehorší start do sezóny v posledních 17 letech.

Nedá se příliš předpokládat, že stáje Ferrari a McLaren budou schopny během několika dnů vyladit nové úpravy vozu a smazat tak náskok Brawnu. Šanci na třetí triumf v řadě má tak Button, Brit je v Šanghaji velkým favoritem.

Na pořadí Jensona Buttona si můžete vsadit. Na jeho vítězství vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,5. Pokud očekáváte, že Brit skončí druhý nebo třetí, můžete si vsadit v kursu 1,4. Pro sázku na umístění na 3.-6. místě lze využít kurs 1,3 a pokud si myslíte, že Button skončí v nejlepší osmičce, je k dispozici kurs 1,25.

CO

Zrušit


Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne