Berdycha čeká na úvod French Open Ital Bolelli

V pondělí odstartuje pro českého tenistu Tomáše Berdycha mezinárodní mistrovství Francie. Nasazená devatenáctka se v Paříži utká s italským reprezentantem Simonem Bolellim, se kterým změřil třikrát síly na tvrdých površích a má kladnou bilanci 2:1.

Třiadvacetiletý Berdych letos vyhrál podnik v Mnichově, do finále došel v Sunrise. Tam jej porazil Söderling. Naposledy rodák z Valašského Meziříčí musel ve 4. kole turnaje v Madridu pro zranění vzdát Južnému.

Boloňský rodák Bolelli letos jen třikrát došel do třetího kola, v Monte Carlu a Madridu. Ve Španělsku jej naposledy porazila světová trojka Andy Murray.

Oba tenisté se utkali třikrát, dvakrát zvítězil český tenista. Naposledy loni v Basileji zvítězil Bolelli 6:4 a 7:5. Všechny duely se hrály na tvrdém povrchu.

Vítěz se ve druhém kole utká s lepším z dvojice Phau (Německo) – Chardy (Francie).

Na vítězství Berdycha si můžete vsadit v kursu 1,45. Na výhru Bolelliho vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,37.