Štěpánka čeká v Paříži Chorvat Čilič

Dvě překážky už v Paříži tenista Radek Štěpánek zdolal, ve třetím kole French Open český daviscupový reprezentant změří síly s Chorvatem Marinem Čiličem. Ten je turnajovou třináctkou, Štěpánek je přesto jako nasazená osmnáctka podle bookmakerů Tipsportu favoritem.

Štěpánek na úvod Roland Garros porazil Argentince Gaudia, ve druhém kole pak vyřadil domácího Montcourta. Letos rodák z Karviné vyhrál turnaje v Brisbane a San Jose, až ve finále prohrál v Memphisu.

Čilič v Paříži porazil Jana Hernycha, poté zdolal Izraelce Selu. Dvacetiletý tenista letos triumfoval na turnajích v Čennaí a Záhřebu. Ve čtvrtfinále vypadl rodák z černohorského Medjugorje v Dubaji a Mnichově.

Oba tenisté se v kariéře utkali jedinkrát, v roce 2007 ve švýcarském Gstaadu rovněž na antuce zvítězil Štěpánek 7:5 a 6:3.

Vítěz se v dalším kole utká s lepším z dvojice Andy Murray (3-Anglie) - Janko Tipsarevič (Srbsko).

Na vítězství Štěpánka si můžete vsadit v kursu 1,77, na výhru Čiliče vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,83.