Rubriky:

Šlágr týdne

Fotbalová reprezentace zakončí sezónu přípravou proti Maltě

2. června 2009 15:26

Poslední zápas sezóny čeká českou fotbalovou reprezentaci. Svěřenci nového trenéra Františka Straky se v pátek utkají s výběrem Malty, kterou vede český kouč Dušan Fitzel. Kvalifikace mistrovství světa pro české barvy pokračuje na podzim, v reprezentaci se tak v Jablonci představí velké množství nováčků.

Národní tým se schází ve středu v Praze, následuje přesun na sever Čech a první společná příprava. Tu premiérově povede Straka, který byl před necelým měsícem překvapivě jmenován novým reprezentačním trenérem.

Protože většina evropských lig už skončila, je v nominované dvacítce pouhá devítka fotbalistů ze zahraničí. Navíc se v pondělí pro zranění břišních svalů omluvil bek Kodaně Zdeněk Pospěch.

Proti Maltě může Straka nasadit jedenáct fotbalistů, kteří v národním celku neodehráli ani jeden zápas. Nominovaná devatenáctka dohromady za reprezentaci odkopala 49 zápasů, z toho Tomáš Hübschmann z ukrajinského Šachtaru Doněck 20. „Kdy jindy bychom měli dát novým adeptům šanci, když ne proti Maltě!?“ uvedl Straka.

S Maltou se čeští fotbalisté utkali šestkrát, čtyřikrát zvítězili a dvakrát remizovali. Všechna tři domácí utkání vyhráli, naposledy v září 2001 v Teplicích 3:2.

Na vítězství českých fotbalistů si můžete vsadit v kursu 1,13, na výhru Malty vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 12. Pokud očekáváte remízu, je k dispozici kurs 7.

CO

Zrušit


Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne