Rubriky:

Šlágr týdne

Malta v minulosti české fotbalisty potrápila

3. června 2009 16:12

Přestože považovaní za trpaslíka, dokázali fotbalisté Malty v minulosti několikrát českým reprezentantům sebrat důležité body. Výhradně ale na domácím hřišti, venku ostrovní celek tolik nekouše. V pátečním přípravném utkání v Jablonci může ukázat, že se situace změnila.

Čeští fotbalisté doma hráli s Maltou čtyřikrát a pokaždé zvítězili. Naposledy 3:2 v září 2001 v teplické kvalifikaci světového šampionátu 2002, rozhodl gól Baroše. Dvě předchozí utkání na české půdě skončila jasným šestigólovým vítězstvím domácích. V roce 1984 Československo porazilo v Praze Maltu 4:0.

Malta je v aktuálním žebříčku FIFA na 150. místě, čeští reprezentanti se ale po nepřesvědčivých výsledcích v kvalifikaci mistrovství světa 2010 propadají. Nyní jsou patnáctí, což je nejhorší umístění od roku 2003. Před nimi jsou se čtyřbodovým náskokem Američané.

Třikrát čeští či českoslovenští fotbalisté nedokázal Maltě vstřelit gól a odjížděli s bodem za bezgólovou remízu. Poprvé se tak stalo v kvalifikaci MS 1986, stejně tak o deset let později v bojích o ME v Anglii a naposledy v roce 2000.

Největší hvězdou Malty je Michael Mifsud, který naposledy hrál druhou anglickou ligu v Barnsley, kde od února hostoval z Coventry. V reprezentaci nastřílel už 20 gólů.

Na vítězství českých fotbalistů si můžete vsadit v kursu 1,13, na výhru Malty vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 12. Pokud očekáváte remízu, je k dispozici kurs 7.

CO

Zrušit


Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne