Rubriky:

Šlágr týdne

Nasází čeští fotbalisté Maltě opět hodně gólů?

4. června 2009 13:38

Již v pátek odehrají čeští fotbalisté přípravné utkání proti Maltě a přestože proti týmu z ostrůvku ve Středozemním moři nevyběhne nejsilnější možná jedenáctka, mohou se diváci těšit na góly. Alespoň vycházíme-li z historických statistik. Čeští fotbalisté doma Maltu přivítali třikrát a pokaždé soupeři vstřelili minimálně tři góly. Celkem mají skóre 15:3.

Bilanci potvrzuje i jediný duel ještě československých reprezentantů, kteří na konci října 1984 Maltu v Praze porazili 4:0. Skóre otevřel už ve 4. minutě Petr Janečka, ještě do přestávky zvýšil současný kouč Slavie Karel Jarolím. Janečka přidal druhý gól a skóre pečetil z penalty v 77. minutě Jan Berger.

Čeští fotbalisté se s Maltou poté utkali 6. září 1994 a v Ostravě soupeře rozstříleli 6:1. Hattrick zaznamenal Horst Siegl, zbývající trefy obstarali Daniel Šmejkal z penalty, Luboš Kubík a Patrik Berger. Za hosty na průběžný 1:4 snižoval Kristian Laferla.

Ještě hůře se Maltě vedlo o dva roky později. V Teplicích opět šestkrát inkasovala, tentokrát ale gól nevstřelila. Dvakrát (z toho jednou z penalty) se trefil Patrik Berger, další trefy přidali Pavel Nedvěd, Luboš Kubík, Vladimír Šmicer a Martin Frýdek.

Zatím poslední vzájemný zápas viděli opět tepličtí diváci, Malta dlouho vzdorovala. Český tým poslal do vedení Marek Jankulovski, vzápětí z penalty vyrovnal David Carabott. Domácí opět vedli po trefě Vratislava Lokvence, po přestávce opět vyrovnal Gilbert Agius. Na zásah Milana Baroše z 68. minuty už hosté odpověď neměli.

Pro páteční přípravu nový trenér reprezentace František Straka nominoval nepříliš vyzkoušené hráče, přesto se dá očekávat ofenzivní podívaná. Tipsport pro vás připravil možnost vsadit si na počet vstřelených gólů. Pokud očekáváte defenzivní podívanou a maximálně dva góly, je k dispozici kurs 2,05. Možnost vstřelení tří a více branek ohodnotili bookmakeři Tipsportu kursem 1,6.

CO

Zrušit


Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne